O dorostu (chcete-li „BMVéčku“) se dá říct, že je to náš volnočasový klub při sboru pro děti od 9 – 14 let.

S vysvětlením této poněkud vágní formulace začnu odzadu. Je to prostor pro děti „školou povinné“, tudíž ona věková hranice vlastně nic moc neznamená. Většinou ale děti začínají chodit na dorost ve druhé třídě a končí kolem osmé, deváté. Je to sice věkově opravdu rozmanitá skupina, ale právě v rozmanitosti se děti učí ohlížet se na druhé, že někdy není to nejdůležitější být první, ale být kamarádem.

Dorost patří pod sbor Bratrské jednoty Baptistů ve Vikýřovicích, což však neznamená, že je určen jen pro děti do tohoto sboru patřící. Je otevřen všem, kteří chtějí přijít. Součástí našeho programu je i seznamování se s Pánem Bohem, které je přizpůsobeno dětskému vnímání světa, ať už formou slovíčka či zpěvu. Snažíme se slyšet každé dítě a být jim příkladem i oporou a především takto ukazovat na živého Boha. 

„Kdo si hraje, nezlobí“ a tak hlavním bodem programu jsou různé hry. Snažíme se pořádat i další aktivity než jen každotýdenní setkání a i tyto aktivity jsou koncipovány tak, aby poskytly bezpečné prostředí pro děti a jejich objevování krásy světa. Někdy tu krásu objevujeme v lese na výletě, jindy při hraní „Bangu“. Ale vždycky se snažíme tak, aby poznávaly důležitost přátelství a Pána Boha ve svých životech.